Akreditif Danışmanlık Hizmetleri

Artan rekabet koşulları sonucunda dış ticaret firmalarının kar marjlarını sürekli düşmektedir. Üstelik yaşanan küresel kriz firmaların, ülkelerin ve bankaların iflasına neden olmuştur. Mevcut durumda firmaların ödeme riskleri hiç olmadığı kadar artmıştır. Tüm bu gelişmeler hem ihracatçılar hem de ithalatçılar için önemli bir güven unsuru oluşturan akreditifli ödemelerin önemini bir kat daha arttırmıştır.

Her 100 akreditiften 70 ila 80’i ilk ibrazda rezervler nedeni ile bankalarca red edilmektedir. Bir akreditif red edildikten sonra artık bankanın ödeme ile ilgili sorumluluğu ortadan kalkmakta ve akreditif amirinin vereceği onay ile ödeme gerçekleşebilmektedir. Bu durumlarda da ödemeler gecikmekte ve ödemelerde kesintiler olabilmektedir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması Türkiye’deki firmaların akreditifli işlemleri en etkin ve doğru bir şekilde kullanmasına yardımcı olmak amacıyla Akreditif Uzmanı ( CDCS ) olan Özgür EKER tarafından kurulmuştur. Firmamız akreditif üzerine uzmanlaşmış ilk danışmanlık firması olma özelliğini de taşımaktadır. Tüm ihracat ve ithalat akreditifleriniz için Akreditif Danışmanlık Hizmetleri temasa geçebilirsiniz.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri sitesinene gitmek için tıklayınız.

Reklamlar
Bu yazı Akreditif Danışmanlık içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.