Akreditif Danışmanlık

Türkiyenin ilk akreditif danışmanlık firması 3 yaşında.

Gün geçmiyor ki, Türkiye’nin ihracat ve ithalat rakamlarında yeni zirve haberleri basına düşmesin, yeni hedefler belirlenmesin. Türkiye ekonomisi son yıllarda sağlamış olduğu ihracat ve ithalat başarısı ile gelişmeye devam ediyor. Düne kadar ihracat yapmayan veya ihracatı düşünmeyen Küçük ve Orta Ölçekli pek çok işletme de çok değil 5-6 yıldır ihracata ve buna parallel olarak da ithalat işlemlerine başladılar.

İster ihracata yeni başlayan firmaların isterse de uzun yıllardır dış ticaret yapıyor olsun, firmaların en çok zorlandıkları konuların başında dış ticarette ödeme yöntemleri gelmektedir. Hem ihracatçı hem de ithalatçı için uygun ödeme yönteminin seçimi büyük önem taşımaktadır. Günümüz rekabet koşullarında pek az ithalatçı  firma peşin ödeme yapmaya yanaşmaktadır. Henüz ticari ilişkinin başlangıcında ise mal mukabili çalışmaya başlamak ihracatçılarımız için büyük bir risk kaynağı olmaktadır. Dolayısı ile hem ihracatçıyı hem de ithalatçıyı belirli oranda risklere karşı koruyan akreditifli ödemeler doğru kullanıldıklarında dış ticarette ödeme yöntemi olarak çok etkin sonuçlar vermektedirler.

Küreselleşen dünyada artan rekabet koşulları sonucunda dış ticaret firmalarının kar marjlarını sürekli olarak düşmektedir. Üstelik yaşanan küresel kriz firmaların, ülkelerin ve bankaların iflasına neden olmuştur. Mevcut durumda firmaların ödeme riskleri hiç olmadığı kadar artmıştır. Tüm bu gelişmeler hem ihracatçılar hem de ithalatçılar için önemli bir güven unsuru oluşturan akreditifli ödemelerin önemini bir kat daha arttırmıştır.

Neden Akreditif :

1.      Çok az ithalatçı firma peşin ödeme yapmaya yanaşmaktadır.

2.      Tanınmayan firmalara mal mukabili mal yollamak çok risklidir.

3.      Akreditif ihracatçıya ve ithalatçıya belirli oranda güvence sağlar.

4.      İhracatçı uygun vesaik ibrazında parasını alır, ithalatçı da uygun vesaikler ile mallarını çeker.

Neden Akreditif Danışmanlığı :

1.      Her 100 akreditiften 70 ila 80′i ilk ibrazda rezervler nedeni ile bankalarca red edilmektedir.

2.      Akreditifler uygulamadaki zorlukları ile ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir.

3.      Akreditif konusunda uygulamadan gelen tecrübe sorunların çözümünde büyük öneme haizdir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri firması Türkiye’deki firmaların akreditifli işlemleri en etkin ve doğru bir şekilde kullanmasına yardımcı olmak amacıyla Akreditif Uzmanı ( CDCS ) olan Özgür EKER tarafından kurulmuştur. Firmamız akreditif üzerine uzmanlaşmış ilk danışmanlık firması olma özelliğini de taşımaktadır. Tüm ihracat ve ithalat akreditifleriniz için Akreditif Danışmanlık Hizmetleri temasa geçebilirsiniz.

Ayrıca tüm ihracat ve ithalatçılarımıza sunmuş olduğumuz akreditif.biz.tr web sitemizde ücretsiz olarak;

1.      Akreditif Çeşitleri

2.      Akreditif Tanımı

3.      Akreditif Nasıl Açılır

4.      Akreditif Nedir

5.      Akreditif İşleyiş Prosedürü

6.      UCP 600

7.      Incoterms

8.      Akreditif Uygulamalarında Swift mesajları ve pek çok başlık hakkında ücretsiz kaynak niteliğinde yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Reklamlar
Bu yazı Akreditif Danışmanlık içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.