akreditif danışmanlık

Bu sayfamızda akreditif danışmanlık ile ilgili güncel bilgilere yer vereceğiz.Akreditif danışmanlık nedir, akreditif danışmanlığını kimler vermelidir, akreditif uzmanı kime denir, ihracat akreditif danışmanlığı, ithalat akreditif danışmanlığı gibi konularda yazılara yer vereceğiz.

akreditif danışmanlıkBu yazının tüm hakları www.akreditif.biz.tryasal sahiplerine aittir. Yazının izinsiz kopyalanması ve/veya herhangi bir iletişim vasıtası ile yayınlanması durumunda izlenecek yasal süreçlerle ilgili olarak www.akreditif.biz.trhakları saklıdır.

Akreditif danışmanlık kısaca akreditif konusunda yeterli uzman kaynağına sahip olmayan firmaların bir akreditif uzmanından yapacakları ihracat veya ithalat işlemleri için danışmanlık almaları olarak tanımlanabilmektedir.

Danışmanlık alınacak uzmanın yeterli bir sertifikasyona sahip olması ilke öncelikli konu olmalıdır. Dünya genelinde akreditif sertifikası denildiğinde en yetkin belge olarak CDCS sertifikası kabul edilmektedir. Danışmanlık alınacak uzmanın CDCS sertifikasına sahip olması ilk tercih sebebi olabilmektedir.

Akreditif işlemleri yaparak tecrübe edilen bir konu olduğu için ikinci olarak danışmanlık alınacak uzmanın konuya olan vakıfiyeti ve tecrübesi göz önünde bulundurulabilmektedir.

Türkiye’nin akreditif üzerine uzmanlaşmış ilk websitesi olan http://www.akreditif.biz.tr | akreditif bilgi merkezi CDCS uzmanı kadrosu ve akreditif konusundaki uzmanlığı ile Türkiye’deki firmaların her zaman yanında olmaktadır.