ithalat akreditif danışmanlık

Bu sayfamızda genel olarak ithalat akreditif danışmanlığı üzerinde duracağız. İthalat akreditifleri Türkiye’deki ithalatçıların bankalarına akreditif açma talimatı vermeleri üzerine Türkiye’deki bankalarca yurtdışındaki satıcılar lehine açılacak akreditiflerdir. İthalat akreditif danışmanlık hizmetleri ise ithalat akreditiflerinin hazırlanması ile ilgili olarak verilen danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır.

ithalat akreditif danışmanlıkBu yazının tüm hakları www.akreditif.biz.tr yasal sahiplerine aittir. Yazının izinsiz kopyalanması ve/veya herhangi bir iletişim vasıtası ile yayınlanması durumunda izlenecek yasal süreçlerle ilgili olarak www.akreditif.biz.tr hakları saklıdır.

İthalat işlemlerinde ilk önemli nokta uluslararası satış sözleşmesinin hazırlanması safhasıdır. uluslararası satış sözleşmesi bir kez doğru olarak hazırlandıktan sonra gerek akreditifli ödemeler olsun gerekse de diğer tercih edilen ödeme yöntemleri olsun işlemler kolay ve hızlı olarak ilerlemektedir.

Bu yüzden ithalat akreditifleri hazırlanırken ilk yapılması gerek uluslararası satış szöleşmesinin doğru ve tam olarak hazırlanmasıdır. Uluslararası satış sözleşmesi ile,

  1. ödeme yöntemi
  2. ödeme tutarı
  3. taşıma şekli
  4. taşıma şekline uygun teslim şekli
  5. yükleme limanı
  6. boşaltma limanı
  7. ödeme vadesi
  8. istenilen evraklar
  9. uyuşmazlık hallerinde uygulanacak hukuk gibi temel noktalar tespit edilebilmektedir.

yukarıdaki noktalar tespit satış sözleşmesi ile tespit edildikten sonra sıra akreditif metninin hazırlanmasına gelmektedir. ithalat akreditif metni bir akreditif uzmanı tarafından rahatlıkla satış sözleşmesine uygun olarak hazırlanıp firmaların herhangi bir irsk ile karşılaşmaksızın işlemlerini tamamlamaları sağlanabilmektedir.

Türkiye’de akreditif konusunda güncel ve sağlam bilgi sağlayan tek websitesi konumundaki www.akreditif.biz.tr | akreditif bilgi merkezi uzman akreditif kadrosu ile ithalat akreditif ile ilgili konularda her zaman yanınızda olmaya devam etmektedir.

Reklamlar